Dr Gerard Tomiak, burmistrz Rakoniewic, odebrał nagrodę z rąk Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Jolanty Goszczyńskiej, konserwatora zabytków w województwie wielkopolskim.

To dowód uznania dla zaangażowania i wysiłku na rzecz ratowania zniszczonych zabytków na przestrzeni lat – Ratusza w Rostarzewie i zespołu pałacowo-parkowego w Rakoniewicach.

Wręczenie nagród odbyło się na zamku w Rydzynie 14 września 2021 r. podczas 29. Europejskiego Dnia Dziedzictwa. Gmina Rakoniewice jest jedynym samorządem w czwórce wyróżnionych.

Uroczystość uświetnił koncert zespołu Capella Zamku Rydzyńskiego, kwintetu instrumentów dętych blaszanych, po którym nastąpiło przemówienie Dyrektora Zamku w Rydzynie. Przybliżył on zgromadzonym zwyczaje kulinarne dworu króla Stanisława Leszczyńskiego na zamku w Rydzynie. Temat ten związany był z hasłem 29. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, tj. „Smaki dziedzictwa”.

-informuje gmina Rakoniewice w komunikacie

Po pierwszej części imprezy, w sali bankietowej Zamku Rydzyna, goście uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia rzeźb gladiatorów na wschodniej fasadzie zamku – kopii dzieł wywiezionych z zamku przez Niemców w czasie II wojny światowej. Repliki ufundowali Danuta i Piotr Janiccy z Fundacji Zamek w Rydzynie.

Uroczystość zakończyło zwiedzanie zamku w towarzystwie jego dyrektora, Zbigniewa Szukalskiego.

Źródło: Rakoniewice

0 0 głosów
Ocena artykułu

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

Loading...

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze