Gmina Rakoniewice jest przyjazna rowerzystom

Blisko rok temu rozpoczęła się budowa ścieżki pieszo – rowerowej z Drzymałowa do Ruchocic. Długo wyczekiwane prace przy budowie tej inwestycji zrealizowanono w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Wykonawcą robót była firma Skanska S.A. Region Zachodni Budownictwo Inżynieryjne. Od kilku miesięcy ścieżka jest gotowa. Otwarta została bez rozgłosu.

W Gminie Rakoniewice wyznaczone są szlaki rowerowe o długości 120 km. Z każdej większej miejscowości gminy można dojechać do jej stolicy ścieżką rowerową. Łączą one Rakoniewice także z dwoma najbliżej położonymi miastami powiatowymi.

W Internecie jest specjalna strona prezentująca atrakcje szlaków rowerowych Gminy Rakoniewice. Można ją znaleźć pod adresem: http://www.szlaki.rakoniewice.pl/

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Comments (1)

  1. Nie ma czym się chwalić. Przejazd na rowerze przez Rakoniewice to horror. No bo jak bezpiecznie przejechać przez ciąg ulic Grodziska – pl. Powstańców Wlkp.- Pocztowa?. Uliczki wąskie a pomimo tego prawa strona przeznaczona na parkingi (KTO NA TO ZEZWOLIŁ?) a lewą stroną jedzie duża ilość TIR-ów wymiatając wszystko po drodze łącznie z przechodniami idącymi lewym, wąskim chodnikiem ochlapując ich w zależności od pory roku błotem lub breją pośniegową.a jazda rowerem grozi kalectwem lub śmiercią. Można by temu częściowo zaradzić wyznaczając na ulicy Krystyny dwukierunkową ścieżkę rowerową, ale czy ktoś z władz miasta jest chętny i kompetentny to załatwić?

    Szlaki rowerowe, na które wskazuje link w artykule są nieaktualne (nie zaznaczono nowych, prawdziwych szlaków) a te które zaznaczono są częściowo trudno przejezdne dla rowerów: piach lub droga z ostrymi kamieniami.