Gmina Rakoniewice czyni starania, ale WZDW ma ograniczone środki.

chojniki

Gmina Rakoniewice czyni starania w sprawie budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305 w m. Kuźnica Zbąska.  Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu odpowiadając na pismo gminy Rakoniewice dotyczące tego problemu poinformował, że “wnioskowane zadanie zostało ujęte w rejestrze potrzeb z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, jednakże w chwili obecnej nie możemy określić terminu jego realizacji”.

Takie stanowisko wynika z faktu, iż potrzeb w zakresie budowy i przebudowy chodników oraz ścieżek pieszo — rowerowych w sieci dróg wojewódzkich na terenie Województwa Wielkopolskiego jest wiele, natomiast ograniczone środki jakie WZDW może przeznaczyć na poprawę powodują, że rocznie tylko niewielka część ze zgłoszonych zadań może zostać zrealizowana – czytamy w odpowiedzi na pismo gminy Rakoniewice.

Gmina stara się także o przejęcie od WZDW odcinka drogi wojewódzkiej nr 312, którym jest ul. Wielichowska od placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Krystyny. W tej sprawie WZDW zwrócił się z prośbą o wyrażenie opinii do Ministerstwa lnfrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Jurek
Jurek
4 lat temu

“Taki starający się NNB, nawet pismo napisał do WZDW” i taki niedobry WZDW .

Pewnie za jakiś czas dowiemy się, że NNB napisał też pismo do GDDKiA w sprawie ścieżki do Ruchocic.
I pewnie GDDKiA też okaże się taka niedobra.

Miłego weekendu J.J.Sieradzan

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x