Gmina przypomina o koncesjach, policja zabezpiecza towar

Na gminnej stronie internetowej urzędnicy przypominają o konieczności posiadania koncesji na sprzedaż alkoholu tymczasem rakoniewiccy policjanci zabezpieczają kilkadziesiąt butelek piwa, kilkanaście butelek wódki oraz wina w jednym z lokali w Rostarzewie. Alkohol był sprzedawany nielegalnie gdyż zabrakło tejże właśnie koncesji. 55 letniemu mężczyźnie za sprzedaż alkoholu bez wymaganego pozwolenia grozi kara grzywny.

Policjanci z Posterunku Policji w Rakoniewicach pozyskali informację na temat lokalu gastronomicznego, w którym sprzedawane jest piwo i drinki alkoholowe pomimo tego, że właściciel placówki nie posiada stosownego zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Funkcjonariusze przeprowadzili w dniu wczorajszym 14.05.br o godz. 18.30 kontrolę tego lokalu. Na miejscu od razu spostrzegli, że w lodówkach i na półkach nie brakuje szerokiego asortymentu piw wódki czy wina. Podobnie było na zapleczu. W rozmowie z właścicielem lokalu okazało się że tego rodzaju alkohol jest w bieżącej sprzedaży. Potwierdził on również informację policjantów, że nie posiada koncesji. Funkcjonariusze zabezpieczyli cały „procentowy” towar. W sumie było to kilkadziesiąt butelek oraz puszek piwa różnych marek, oraz kilkanaście butelek wódki i kilka butelek wina.

Teraz 55 letni mieszkaniec gm. Rakoniewice za niedopełnienie formalności związanej z opłaceniem zezwoleń na sprzedaż alkoholu odpowie przed Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi kara grzywny. Postępowanie o czyn z art. 43 par 1 z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi Wydział Kryminalny grodziskiej komendy.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x