Gm. Rakoniewice – trasa 305 wypadek na odcinku Boruja-Kuźnica

O dużym szczęściu mogą mówić dwaj kierowcy, którzy uczestniczyli w zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej W – 305 pomiędzy miejscowościami Kużnica Zbąska – Boruja Kościelna. W dniu wczorajszym 02.07.br. o godz. 14.15 dyżurny grodziskiej komendy powiadomiony został o zdarzenie drogowym z udziałem trzech pojazdów. Do kolizji drogowej doszło na drodze wojewódzkiej W – 305 pomiędzy miejscowościami Kuźnica Zbąska – Boruja Kościelna. Na miejsce skierowany został patrol „drogówki”, którego policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym m-ki VW Pasat, 30 letni mieszkaniec Żagania jadąc w kierunku Nowego Tomyśla w sposób nieprawidłowy obserwował przedpole jazdy w wyniku czego najechał na tył stojącego na tym pasie ruchu samochodu m-ki Audi A-6 kierowanego przez, 36 letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku tego zderzenia Audi prawym narożnikiem uderzyło w kierującego motocyklem m-ki Honda, który był w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo. Motocyklem natomiast kierował 25 letni mieszkaniec Paproci.

W wyniku tego zdarzenia drogowego kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń i został hospitalizowany w nowotomyskim szpitalu. Policjanci ustalili, że kierowcy byli trzeźwi. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia kierowca samochodu m-ki VW Pasat ukarany został mandatem karnym kredytowanym w wysokości 300 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Bardzo ważnym elementem bezpiecznej jazdy jest dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W tym przypadku przyczyną zdarzenia drogowego było brak koncentracji ze strony kierującego samochodem m-ki VW Pasat. Pamiętajmy w momencie kiedy czujemy się zmęczeni zamykają się nam oczy powinniśmy się zatrzymać wyjść z samochodu lub zjechać na parking i odpocząć. Kierowanie pojazdem na siłę kończy się kolizją drogową bądź wypadkiem.

W tym przypadku ucierpiały tylko pojazdy, a kierujący, motocyklem doznał ogólnych potłuczeń. Ważnym elementem jest również rozsądek, rozwaga oraz wzajemne zaufanie, które jako użytkownicy dróg powinniśmy wymagać od siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego, począwszy od kierowców, rowerzystów, a kończąc na pieszych. Więcej wyobraźni na drodze, a pożądanym efektem będzie mniej tragicznych zdarzeń.

KPP Grodzisk Wlkp.

Ilustracja poglądowa

Wybrane dla Ciebie