Głodno – uderzenie w drzewo

O dużym szczęściu może mówić 20 latek z gm. Rakoniewice, który kompletnie pijany /1,18mg/l/, kierując samochodem m-ki Renault Clio w miejscowości Głodno uderzył w drzewo. Sprawca zdarzenia drogowego za kierowanie samochodem bez uprawnień w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stanie przed grodziskim Sądem.

Grodziscy policjanci w dniu 07.02.br o godz. 19.20 powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym w miejscowości Głodno. Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia udali się niezwłocznie i ustalili, że kierujący samochodem m-ki Renault Clio, 20 letni mieszkaniec gm. Rakoniewice na prostym odcinku drogi nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu w wyniku czego zjechał na lewą stronę drogi, następnie pojazd przemieścił się na prawą stronę drogi gdzie przodem uderzył w drzewo.

Kontakt policjantów ze sprawcą kolizji drogowej na miejscu zdarzenia był utrudniony. Powodem tego był alkohol wypity wcześniej przez kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy renault Clio Marcina L. 1,18mg/l ( tj.2,47 promila alkoholu w organizmie). W wyniku tego zdarzenia do szpitala w Grodzisku Wlkp. przewieziony został kierowca pojazdu oraz pasażer, którym okazał się brat kierującego. Mężczyźni z ogólnymi potłuczeniami pozostali na obserwacji.

Teraz 20 letni mężczyzna za kierowanie samochodem bez uprawnień w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed grodziskim Sądem gdzie będzie się musiał liczyć z surowym wymiarem kary, nawet do 2 lat więzienia. Wymieniony ma również orzeczony zakaz kierowania rowerem do roku 2016, za kierowanie pojazdem jednośladowym w stanie nietrzeźwości.

Wybrane dla Ciebie