Fornaś wygrywa Turniej Mistrzów

IMG 5745

W niedzielę (03.04) Rakoniewicka Hala Sportowa gościła zespoły biorące udział w tegorocznych rozgrywkach VII edycji Rakoniewickiej Amatorskiej Ligi w Piłce Halowej. Wzięły one udział w Pucharze Mistrzów Lig Amatorskich. Przed rozpoczęciem turnieju w gronie faworytów wymieniano tegorocznego zwycięzcę ligi, zespół Rakosharks, ale również zespoły Wita Team, Fornaś, Old Boys czy Coco Jumbo. Wszyscy sympatycy piłki nożnej wiedzą, że rozgrywki turniejowe rządzą się swoimi prawami i wskazanie stuprocentowego zwycięzcy bywa bardzo trudne.

Pokazały to już pierwsze mecze turnieju, kiedy to Old Boys przegrywając z KM Car pożegnali się z turniejem czy też mecz Rakosharks z FC Barca, który rozstrzygnął się dopiero w serii rzutów karnych i to dzięki znakomitej obronie dwóch rzutów bramkarza Rakoshaks Bartosza Kaźmierczaka.

Do najlepszej czwórki awansowały trzy zespoły wymieniane w gronie faworytów a były to Rakosharks, Wita Team i Fornaś. Zakwalifikowanie się do czwórki zespołu KM Car było niespodzianką, ale zarazem potwierdzało, że rozgrywki turniejowe rządzą się swoimi prawami, a minimalne potknięcie nie daje możliwości rehabilitacji.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkali się dwaj zwycięzcy ligi – zespół Fornaś zwycięzca VI edycji oraz tegoroczny triumfator zespół Rakosharks. W pojedynku lepszym okazał się zespół Fornasia , który pokonał Rakosharks 4:1 i czekał na zwycięzcę pojedynku pomiędzy Wita Team z KM Car.

W drugim meczu półfinałowym Wita Team wygrał pewnie 5:0. Mecz finałowy zapowiadał się bardzo ciekawie gdyż naprzeciw siebie stanęli najlepsi strzelcy ligi. W zespole Fornaś Adrian Gracz ( 36 bramek) i w zespole Wita Team Jakub Kręcisz ( 25 bramek). Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Fornasia 5:1 i to zespół z Ruchocic został tegorocznym triumfatorem Pucharu Mistrzów.

Wybrano również zespół Old Stras ligi w skład którego weszli
Wojciech Kozdęba – Wita Team ( bramkarz)
Jakub Kręcisz – Wita Team
Adrian Gracz – Fornaś
Andrzej Turek – Old Boys
Michał Lepa – Rakosharks

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x