Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim

zawody

W dniach 20 – 22 czerwca odbył się we Wrocławiu finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim

Do tych zawodów z klubu UKS SMOKI RAKONIEWICE, po ciężkich eliminacjach w Jarocinie, zakwalifikowały się dwie zawodniczki : Natalia Pawłowska i Zofia Tomaszewska.

Pierwszy dzień dzień finału ( piątek ) po obowiązkowej wadze zawodników, nastał czas wolny na zapoznanie się z Wrocławiem i aklimatyzację.

W drugim dniu Finału rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe – dwubój na który składały się konkurencja : Ap-chagi i Dolyo-chagi ( czyli kopnięcie dosiężne i ” przeskokówka ” ). W kategorii K-4 Bezkonkurencyjna okazałą się zawodniczka UKS SMOKI RAKONIEWICE – Natalia. W swojej kategorii pokonała 13 zawodniczek z całego kraju i zdobyła pierwsze miejsce. Niestety Zosia nie zajęła miejsca na podium w tej konkurencji.

W trzecim dniu rozegrane zostały walki kategorii wagowych -55 i – 59 w których startowały nasze zawodniczki.

Natalia po wygranych walkach z zawodniczkami :

– Skomra Julia – ULKS SKOK Ubezpieczenia Puławy ( 21:11 )

– Lewandowska Lidia – Taekyon Sierpc ( 11:5 )

– Ratajczak Marta – Białe Tygrysy Jarocin ( 7:6 )

zajęła pierwsze miejsce i zdobyła drugie złoto w tych najważniejszych w tym sezonie zawodach dla kategorii Junior Młodszy. Tym samym została podwójną Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 59 kg.

Nadmienić należy, że ostatnią, najcięższą walkę Natalia ( posiadaczka 5 KUP ) wygrała z posiadaczką I DAN.

Zosia po przegranej walce z Natalią Nikliborc ze Startu Olsztyn i walce z Weroniką Czapka z Promyk Ciechanów zajęła ostatecznie piąte miejsce w kategorii -55 kg.

Również zawodniczki UKS SOKÓŁ KOŚCIAN – Krzywosz Joanna i Maćkowiak Marta zaprezentowały się na zawodach we Wrocławiu – Asia w dwuboju zajęła 4 miejsce, ale w walkach zdobyła pierwsze miejsce i została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 37 kg. Marta po starcie w Dwuboju i zajęciu 11 miejsca, w walkach zajęła 5 miejsce.

Wielkie podziękowania dla Trener Kasi, która podczas finału opiekowała się zawodniczkami, była im pomocna swoimi radami i występowała w roli sekundanta podczas walk, jak również dla Trenera Krzysztofa, który przygotowywał zawodniczki i również udzielał cennych rad podczas zawodów.

Wszystkie dziewczyny konkurowały z najlepszymi w Polsce – dostały się tego grona dzięki swojej pracy i za to należą im się ogromne brawa za wytrwałość i wolę walki.