Elżbieciny – złodzieje wpadli

Po niespełna paru godzinach od przyjęcia zgłoszenia o kradzieży samochodu m-ki Opel Kadet z terenu posesji w miejscowości Elżbieciny rakoniewiccy Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20,24 i 35 lat mieszkańców gm. Rakoniewice. Złodzieje wykorzystując nieobecność właścicieli posesji skradli z podwórza samochód warty kilkaset złotych. Teraz za kradzież z włamaniem odpowiedzą przed Sądem, gdzie ustawodawca przewidział dla nich karę do 10 lat więzienia.

Policjanci z Rakoniewic w dniu wczorajszym 15.02.2012r około godz. 16.00 przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu m-ki Opel Kadet o początkowych numerach rejestracyjnych PGO-…, który stał zaparkowany na posesji w miejscowości Elżbieciny. Z relacji jednej z właścicielek samochodu wynikało, że kilka minut przed 14.00 otrzymała ona telefon od mężczyzny, który wykonywał prace na sąsiednim polu i widział jak trzech nieznanych mu mężczyzn, z terenu posesji wyprowadza samochód m-ki Opel Kadet. Następnie zaczepiają linkę do pojazdu i odjeżdżają w kierunku miejscowości Wioska. Kobieta o fakcie tym powiadomiła rakoniewickich policjantów.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą kradzieży z włamaniem zebrali i zabezpieczyli na miejscu wszystkie ślady mające związek z tym zdarzeniem. Na ich podstawie oraz na podstawie wywiadów  i rozpytań samych zainteresowanych oraz okolicznych mieszkańców, śledczy wspólnie z dzielnicowymi  bardzo szybko ustalili miejsce gdzie pojazd był zaparkowany. Po dwóch godzinach od zgłoszenia w rękach „mundurowych” byli już złodzieje, którymi okazali się dwaj bracia w wieku 20, 24-lat oraz ich kolega w wieku 35 lat, wszyscy to mieszkańcy gminy Rakoniewice. Z uwagi, że osoby zatrzymane były w stanie nietrzeźwości przed przesłuchaniem trafiły do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu m-ki Opel Kadet, a następnie wyjaśnili motyw działania. Właścicielki pojazdu, które w dniu wczorajszym, poinformowane zostały przez funkcjonariuszy o zatrzymaniu złodziei  i odzyskaniu samochodu nie ukrywały swego zadowolenia, dziękując za szybką i zdecydowaną reakcję pracującym na miejscu Policjantom.

Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Rakoniewicach. Teraz mężczyźni za przestępstwo kradzieży z włamaniem za kratkami mogą spędzić nawet do 10 lat.

Wybrane dla Ciebie