Dzień otwarty pałacu w Rakoniewicach

Trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem użytkowania wyremontowanego pałacu w Rakoniewicach. W kwietniu odbędzie się “Dzień otwarty”. Chętni będą mogli zwiedzić pałac i zobaczyć efekty prac. W tej sprawie burmistrz Gerard Tomiak skierował list do mieszkańców.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Rakoniewice

Coraz więcej osób pyta, kiedy będzie można obejrzeć wnętrza rakoniewickiego pałacu. Budynek został już poddany wszelkiego rodzaju „odbiorom” branżowym. W chwili obecnej trwa meblowanie pomieszczeń biurowych. Przygotowywane są tabliczki informacyjne na drzwi oraz tablica informacyjna ogólna, która będzie w kancelarii na parterze budynku, tak, by nowa siedziba urzędu była przyjazna i nie nastręczała logistycznych problemów. Zamówione zostały tablice urzędowe oraz maszty flagowe do zamontowania przed budynkiem. Przed nami prace związane z instalowaniem niezbędnego sprzętu elektronicznego (komputerów), w tym nagłośnienia w Sali Sesyjnej i Sali Ślubów, łączy internetowych, itp. — w parku będzie tzw. HotSpot, co pozwoli również spacerowiczom na bezpłatny dostęp do internetu. Jak z pewnością Państwo zauważyliście, sam budynek, jak i jego otoczenie, już został wyposażony w nowe, energooszczędne oświetlenie typu LED.

Podpisana została umowa na wykonanie drogi dojazdowej do urzędu (od ul. Zamkowej) wraz z parkingami dla mieszkańców i interesantów (pracownicy urzędu będą korzystali z parkingu przy cmentarzu) oraz droga wokół samego budynku pałacu; prace już się rozpoczęły i mam nadzieję, że pogoda pozwoli na ich sprawne przeprowadzenie. Chciałbym, aby funkcjonowanie urzędu w nowym budynku nie wiązało się już z żadnymi pracami bezpośrednio przy pałacu. W drugiej połowie tego roku wykonane zostaną ścieżki w parku z oświetleniem i niezbędną małą architekturą, na co udało się nam pozyskać 64% (ponad 190 tys. zł.)dofinansowania w ramach programu PROW 2014 — 2020. Ponadto, przy głównej ścieżce, umieszczonych zostanie 14 kolorowych tablic edukacyjnych z informacjami dotyczącymi fauny i flory rakoniewickiego parku.

Już dziś zapraszam Państwa do nowego budynku urzędu gminy — rakoniewickiego pałacu — na „dzień otwarty”, w niedzielę, 15 kwietnia br. w godzinach 12.00 — 18.00 (albo dłużej;)). Będzie można obejrzeć pałacowe zakamarki, zajrzeć do każdego biura, obejrzeć wystawę zdjęć z remontu i porównać z efektem końcowym. Każdy otrzyma też specjalne wydanie Rakoniewickiego Magazynu Informacyjnego z bogatą dokumentacją fotograficzną z remontu, czasu przed nim i po…

Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich! Do zobaczenia!

Burmistrz

Gerard Tomiak

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.