To jest działanie godne uwagi

079

11 marca 2017 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Rakoniewicach odbył się Charytatywny Maraton Fitness dla Pauliny. Rodzinie niepełnosprawnej Pauliny  z Tarnowy spłonęły w pożarze dwa samochody, wózki inwalidzkie i rower do rehabilitacji.

Celem głównym Charytatywnego Maratonu Fitness dla Pauliny było zaangażowanie mieszkańców gminy Rakoniewice w przygotowanie wydarzenia i zbiórki publicznej dla niepełnosprawnej dziewczyny, która utraciła sprzęt rehabilitacyjny oraz potrzebne do dojazdu na zajęcia rehabilitacyjne oraz dojazdu rodziców do pracy – 2 samochody w wyniku pożaru. Mieszkańcy odpowiedzieli na apel i zaproszenia deklarując swoją pomoc. Wiodącym w programie były zajęcia z CrossFitu oraz Maraton Zumby, gdzie frekwencja dopisała, co dla organizatorów było ogromną satysfakcją. Aktywnie brały udział w zajęciach zarówno dzieci, jak i starsi – wiek nie ograniczał nikogo. Wszyscy wolontariusze otrzymali koszulki, identyfikatory i jasno określone zadania do wykonania, co umożliwiło sprawne i bezpieczne przeprowadzenie wydarzenia. Podczas akcji obecna była Paulina i jej rodzice, co wzmocniło poczucie wspólnego działania, a społeczność lokalna odczuła jeszcze bardziej, że ich obecność i wkład pracy się opłaca. Podczas akcji mieszkańcy mogli skorzystać nie tylko z aktywnego udziału w zajęciach, ale również z zabaw z maskotkami dla dzieci, kawiarenki oraz warsztatów plastycznych i malowania twarzy. Dlatego przychodzący całymi rodzinami wyrażali pozytywne opinie gdyż każdy miał możliwość mile i aktywnie spędzić czas. Pozyskane podczas zbiórki środki finansowe przekazano rodzicom niepełnosprawnej Pauliny i m.in. dofinansowano zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Władze lokalne dzięki wydarzeniu mogą promować działalność organizacji i instytucji gminnych oraz mogą poszczycić się elementami partnerstwa i współpracy.

Stowarzyszenie Serce z Rakoniewic, które włączyło się do akcji pomocy Paulinie, bierze udział w Konkursie “Działania Godne Uwagi”. Konkurs prowadzi na Facebooku Centrum PISOP.

Osoby, które chcą wesprzeć stowarzyszenie mogą polubić ich działanie na Facebooku. Szukając kategorii: SPOŁECZEŃSTWO i działania pt. “Charytatywny Maraton Fitness dla Pauliny”.

Nazwa działaniaCharytatywny Maraton Fitness dla PaulinyZgłaszającyStowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” w…

Opublikowany przez Centrum PISOP na 27 listopada 2017

Po uzyskaniu największej ilości polubień stowarzyszenie może zdobyć wsparcie promocyjne oraz statuetkę inicjatyw godnych uwagi.

022 032 035

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x