Dyskusyjny Klub Książki spotkał się w Rakoniewicach

Dyskusyjny Klub Książki Rakoniewice

29 września br. po kilkumiesięcznej przerwie, w rakoniewickiej bibliotece odbyło się  spotkanie Dyskusyjnego  Klubu  Książki. Na spotkaniu omawiano trylogię „Wendyjska winnica” Zofii Mąkosy, w skład której wchodzą: „Cierpkie grona”, „Winne Miasto”, „Dolina nadziei”.

Zofia Mąkosa urodziła się w Kargowej, a dzieciństwo spędziła w Chwalimiu – wsi,
w której zaczyna się akcja powieści, oraz historia rodziny Neumanów: Marty, Waltera, Matyldy, kuzynki Janki Kaczmarek i innych rdzennych mieszkańców ówczesnego Altreben.

Autorka jest emerytowaną nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Czytanie książek to jej największa pasja, zawsze też lubiła pisać. Z racji miejsca zamieszkania i zainteresowań mówi o sobie, że jest kobietą pogranicza. Na historię patrzy jak na źródło wiedzy o przeszłości i teraźniejszości.

„Windyjska Winnica”, to epicka opowieść z czasów wojny, o rodzinnych więzach, sile miłości i determinacji kobiet. Autorka plastycznie i wiarygodnie maluje przedwojenną, wojenną i powojenną rzeczywistość, sugestywnie ukazując związane z tym skomplikowane relacje międzyludzkie.

V  9402
V  4F0F1
V  98FF
V  874F
V  B5CE
V  DF92
V  EBC2

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x