Dycha Drzymały – sprawozdanie sportowe

DSCN4565

W niedzielę 5 października w Rakoniewicach odbyła się czwarta edycja Dychy Drzymały, którą ukończyła rekordowa liczba zawodników – 1301. Zwyciężył Adam Draczyński przed Damianem Pieterczykiem i Dariuszem Szramą. Wśród kobiet najlepsza okazała się Justyna Korytkowska przed Agnieszką Golak oraz Lilianą Jopek-Lubik. Najlepszym mieszkańcem powiatu grodziskiego został Bartosz Majorczyk z Grodziskiego Klubu Biegacza.

Katarzyna Pietruszka (Wolsztyński Klub Biegowy) – 41:19
Bieg rozpoczął się o godzinie 12:45. Start i meta zostały zlokalizowane na rakoniewickim rynku. Trasa przebiegała ulicami Rakoniewic. Biegacze mieli do pokonania 2 pętle.

W ramach biegu zorganizowane zostały XX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Mistrzem Polski strażaków został Damian Pieterczyk przed Dariuszem Szramą oraz Markiem Książkiem. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci KW PSP Gdańsk przed KW PSP Rzeszów oraz KW PSP Toruń.
Najlepszym mieszkańcem gminy Rakoniewice został Mirosław Rządkowski, najszybszą mieszkanką Rakoniewic okazała się Jolanta Bączyk. Najstarszym uczestnikiem biegu został 81-letni Michał Szkudlarek z Przysieki Starej.

W ramach zawodów biegacze pomagali rocznej Michalince chorej na mukowiscydozę. Jeżeli do akcji włączyłoby się co najmniej 20 uczestników, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekazałaby 10 tysięcy złotych na jej leczenie. Cała akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, ponieważ chęć pomocy Michalince zadeklarowało znacznie więcej osób niż PKO Bank Polski wymagał.