Drogowe inwestycje gminy Rakoniewice

umrakoniewice

Gmina Rakoniewice przekaże 810 tys. na realizację zadań należących do powiatu grodziskiego. Chodzi o budowę jednego z etapów ciągu pieszo – rowerowego od miejscowości Wioska w kierunku Rakoniewic o długości 1,3 km (wartość 750 tys. złotych), a także wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na przebudowę drogi Wioska – Gnin – Kobylniki – Grodzisk Wielkopolski na 6,6 km odcinku od Wioski do granicy gminy.

Wydatki zarezerwowane w budżecie na drogi gminne sięgają kwoty 1,34 mln. złotych. Zawierają się w nich takie pozycje jak: budowa chodnika ul. Rzemieślniczej w Rakoniewicach 250 tys., ul. Polna 38 tys., ul. Rzemieślnicza w Rostarzewie 260 tys., dokumentacja budowy pasa drogowego drogi Komorówko – Wioska 10 tys., budowa ul. Jasińskiego w Rakoniewicach 100tys., dokumentacja budowy ul. Przemysłowej w Rakoniewicach 19 tys., projekt budowy ul. Polnej i Słonecznej w Rostarzewie 10 tys., projekt budowy ul. Różanej w Rakoniewicach 10 tys., przebudowa drogi gminnej w Faustynowie 515 tys., dokumentacja przebudowy pasa drogowego w miejscowości Błońsko 8 tys., dokumentacja przebudowy pasa drogowego ul. Kościelnej w Rakoniewicach 6 tys., dokumentacja przebudowy pasa drogowego ul. Słonecznej w Ruchocicach 6 tys., dokumentacja przebudowy ul. Ogrodowej w Jabłonnie 10 tys., dokumentacja przebudowy ul. Spokojnej w Rostarzewie 6 tys., dokumentacja przebudowy ul. Strzeleckiej w Rostarzewie 9 tys., dokumentacja przebudowy ul. Wiatrakowej w Rakoniewicach 17 tys.

Do planowanych kosztów dróg gminnych zaliczono również 70 tys. na zakup trzech parkomatów do strefy parkowania w Rakoniewicach.

W wyniku przeprowadzonych przetargów okazało się, że przebudowa drogi gminnej w Faustynowie będzie kosztować 504 tys. złotych (wykona ją Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno Drogowych S.A. z Nowego Tomyśla), a budowa ul. Rzemieślniczej w Rostarzewie będzie kosztować ok. 251 tys. złotych (wykonawca: ELEKTRORECYKLING Krzysztof Kubicki, Glinno 158A, 64-300 Nowy Tomyśl). Na te dwie pozycje w budżecie było zarezerwowane przed przetargami o ok. 15 tys. więcej.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Jurek
Jurek
5 lat temu

Cieniutki ten budżet drogowy. Same dokumentacje /zapasy się skończyły/ i chodniczki. Jedyna droga z niewielkim dofinansowaniem ok. 100 tyś z FOGR to Faustynowo z dokumentacją ze starych zapasów.
Lada moment ruszy nowe rozdanie kasy z Unii a Rakoniewice jak pisałem o tym już kilkakrotnie są do wyścigu o tą kasę kompletnie nieprzygotowane. Zabawa w Samorząd trwa dalej.
Pozdrawiam J.J.Sieradzan

Rakoniewiczanin
Rakoniewiczanin
5 lat temu

A droga do Tarnowy, Łąkiego ?? one sa w opłakanym stanie, ulica Dębowa, Osiedle Parkowe, Sportowa, Słoneczna, chodnik na ulicy Kolejowej ?????? Kiedy ?????? A czy ścieżka do Wioski będzie już cała, bo takie budowanie na raty to masakra !!!! Albo się buduje albo nie, ścieżka do Ruchocic ??? Kiedy ?? A po zatem większość to dokumentacje wiec jakie to inwestycje ?? To powinno sie nazywac “Wykonanie dokumentacji i projektów pod inwestycjie w dalekiej przyszłości !!??”

Roman
Roman
5 lat temu

Zgadzam się z Tobą w 200%… Wskazałeś miejsca gdzie remonty/przebudowy powinny być wykonywane w pierwszej kolejności. Nie mogę zrozumieć dlaczego do diaska dalej nic z tymi obszarami się nie dzieje od wielu lat !!!

Jurek
Jurek
5 lat temu

Moje pytanie z dnia 1 lipca 2014 roku.

7. Jakie gotowe lub zlecone dokumentacje techniczne na dzień 30.06.2014 r. Gmina posiada?
Mam na myśli planowane inwestycje i remonty w następnych latach.

Odpowiedź NNB.
“Gmina Rakoniewice pod względem projektowym jest bardzo dobrze przygotowana.Wykaz dokumentacji projektowej wykonanej i w trakcie realizacji:

– przebudowa drogi Wioska- Grodzisk Wlkp.,”

A teraz Gmina przekazuje Powiatowi kasę na-
“wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na
przebudowę drogi Wioska – Gnin – Kobylniki – Grodzisk Wielkopolski na
6,6 km odcinku od Wioski do granicy gminy”.

Albo NNB kłamał albo jest tak roztargniony, że robi podwójną dokumentację na tą samą drogę.

Miłego weekendu J.J.Sieradzan

Mieszkaniec Ruchocic
Mieszkaniec Ruchocic
5 lat temu

Nic nie wspomniano o budowie chodnika na ulicy Wspólnej w Ruchocicach,a przed wyborami obiecanki były.Przebudowa ulicy Słonecznej ? a może miało być Ogrodowej w Ruchocicach?

5
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x