Dożynki Łąkie 2019

Tegoroczne Dożynki Gminne były wyjątkowe, nie tylko za sprawą przepięknej pogody jaka tego dnia panowała, ale także za sprawą organizatorów.

Pierwszy raz dożynki były organizowane przez Burmistrza Rakoniewic, Rakoniewicki Ośrodek Kultury i Sołtysów wsi: Łąkie, Łąkie Nowe i Adolfowo.

Wspólny wysiłek zaowocował pięknymi i uroczystymi obchodami. W niedzielę 25 sierpnia o godzinie 14.00 uroczystym korowodem rozpoczęły się obchody święta plonów. Uczestniczyli w nim gospodarze, zaproszeni goście, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa, poczty sztandarowe i mieszkańcy gminy. Korowód był piękny i kolorowy, a pomysły mieszkańców na przystrojenie maszyn rolniczych i domów były bardzo oryginalne.

Zaraz po korowodzie na terenie boiska szkolnego obyła się msza polowa, a po niej obrzęd dożynkowy prowadzony przez członków Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk Wlkp.. Starostami tegorocznych dożynek byli: Karolina Rabiega i Marek Skrzypczak.  Z rąk starostów chleb przyjęli gospodarze, Zastępca Burmistrza Arkadiusz Pawłowski i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Borowski. Po podzieleniu się chlebem z wszystkimi zgromadzonymi, obrzęd dobiegł końca i rozpoczęła się część artystyczna.

Jako pierwsi na scenie pojawili się uczniowie z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Łąkiem, a następnie zespół Wiaruchna z Urbanowa, który rozbawił publiczność. Gwiazdą święta plonów był włoski piosenkarz Thomas Grotto, który świetnie nawiązywał kontakt z publicznością i porwał wszystkich dobrze znanymi włoskimi przebojami. Zakończeniem wieczoru była zabawa taneczna. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę!

Informacja ROK Rakoniewice

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.