“Dolce Vita” złodzieja z gminy Rakoniewice

DSC 1821

Dzielnicowi zatrzymali 23 letniego mieszkańca gm. Rakoniewice. Mężczyzna włamał się do samochodu ciężarowego, którego był kierowcą i skradł 160 kg. cukru. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 16.12.2012r w godzinach nocnych dzielnicowi z Granowa i Kamieńca podczas wspólnego patrolu miejscowości Granowo na jednym z parkingów zauważyli samochód ciężarowy m-ki Renault Premium na nowotomyskich numerach rejestracyjnych, a przy nim samochód osobowy m-ki Seat Leon. Sytuacja ta wzbudziła u policjantów zainteresowanie. Podczas rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili w samochodzie osobowym kilkadziesiąt kilogramów cukru. Szybko okazało się, że cukier pochodzi z naczepy stojącej przy samochodzie osobowym a kierowcą tego pojazdu jest 23 letni mieszkaniec gm. Rakoniewice, który przewoził kilkadziesiąt ton tego cukru z firmy z Rakoniewic do miejscowości Kostrzyń. Natomiast kierującą samochodem osobowym była przyjaciółka kierującego, 22 letnia mieszkanka gm. Kamieniec, która towar ten miała zabezpieczyć w własnym zakresie.

Grodziscy „Kryminalni”, którzy zajęli się sprawą kradzieży z włamaniem zebrali i zabezpieczyli na miejscu wszystkie ślady mające związek z tym zdarzeniem. Na ich podstawie oraz na podstawie informacji uzyskanych od policjantów prewencji, którzy na gorącym uczynku zatrzymali 23 latka zebrano wystarczające dowody popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli 160 kg. cukru, którego znaczna część była już załadowana do samochodu m-ki Seat Leon, a pozostałe kilogramy były przygotowane do przeładunku. Policjanci po ustaleniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia zatrzymali mężczyznę w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, natomiast cukier dnia następnego został przekazany właścicielowi.

Mężczyzna po przestawieniu zarzutu przyznał się do kradzieży z włamaniem, skorzystał również z prawa do poddania się dobrowolnej karze. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny tut. jednostki.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x