Dni Wioski

MG 93311

Dni Wioski w miejscowości Wioska w gm. Rakoniewice po raz pierwszy w historii zorganizowane zostały w październiku 2011. Organizatorzy zaproponowali wówczas ciekawą wystawę historyczną dotyczącą Wioski, program dla dzieci, zabawę taneczną w rozstawionym, dużym namiocie, kilkadziesiąt stoisk handlowych z regionalnymi specjałami, zabawkami i innymi produktami dla dzieci, przejażdżkę bryczką, dmuchane “wesołe miasteczko”.

Przybywających witał unoszący się w powietrzu zapach kiełbasy z grilla. Dla ciała również chleb ze smalcem i ogórek itp. Przy wejściu na pałacowy dziedziniec, na którym odbywała ta się impreza, organizator – lokalne stowarzyszenie – sprzedawało cegiełki pozyskując w ten sposób środki na swoją działalność. Oprócz cegiełek papierowych można było także wejść w posiadanie cegiełki drewnianej wykonanej z pozostałości starej części kościoła. Zorganizowano także  jarmark staroci.

Od tamtej pory minęły blisko dwa lata. W tym roku Dni Wioski odbędą się po raz trzeci. Czy tegoroczny program jest równie atrakcyjny, jak ten przygotowany na samym początku?

Na to pytanie każdy odpowie sam, po zapoznaniu się z programem Dni Wioski zamieszczonym niżej.

PLAKAT 2013 BOGILU-page-001

Na zdjęciach – Dni Wioski – pierwsza edycja

[good-old-gallery id="2351"]

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x