Czy będą dodatkowe patrole?

Aleksander Dobierzynski

Ze wstępnej analizy raportu o stanie bezpieczeństwa w gminie Rakoniewice przedstawionym przez Komendanta Gminnego Policji – Aleksandra Dobierzyńskiego na sesji Rady Miejskiej można wyciągnąć generalny wniosek, że bezpieczeństwo w ostatnim roku poprawiło się. Policjant akcentował prowadzone przez Policję działania edukacyjne i przedstawiał statystyki potwierdzające tezę o wzroście bezpieczeństwa.

Zanim szef rakoniewickiej policji przedstawił raport, burmistrz w swoim sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej krótko skomentował  sprawę niedawnych wybryków chuligańskich, które dotknęły nieruchomość Józefa Kowalonka. “To jak się zachowuje nasza młodzież woła o pomstę do nieba, niestety rosną przestępcy po prostu, ale gdzieś tam po drodze są rodzice, którzy różnie reagują jeśli się zwraca uwagę na zachowanie ich dzieci” – mówił.

Komendant pytany przez radnych dlaczego w raporcie nie ma  spraw związanych z przestępczością narkotykową chociaż wiadomo, że problem istnieje odpowiedział, że miesiąc temu zatrzymano osoby podejrzane o rozpowszechnianie narkotyków więc informacje o tych przestępstwach pojawią się w roku przyszłym. Ponadto dodał, że informacje o skali zjawiska policja czerpie z ankiet wypełnianych przez młodzież. Burmistrz odnosząc się do tematu wyraził opinię, że zjawisko zażywania narkotyków dotyka wąskich, określonych kręgów społecznych.

MG 89501

Po sprawozdaniu burmistrz powiedział, że spotkał się niedawno z komendantem powiatowym policji Dariuszem Rusinkiem, aby wstępnie rozmawiać o możliwościach wyasygnowania przez gminę środków na dodatkowe partole. Gmina posiada instrumenty prawne, aby sfinansować takie zadania i w wielu samorządach to funkcjonuje.

[poll id=”9″]

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x