Czterem osobom ogłoszono zarzuty

prokuratura

Czterem osobom ogłoszono zarzuty pobicia w sprawie, o której pisaliśmy niedawno, w ślad za Na Temat.

W nocy z 29 na 30 lipca, około 3. nad ranem czterech młodych mężczyzn zjawiło się przed jednym z domów w Rakoniewicach na os. Drzymały.

Wg relacji świadków przytaczanej przez tygodnik mężczyźni głośno dobijali się do drzwi, a kiedy domownicy otworzyli – weszli do budynku i zaczęli wszystkich bić. Z relacji kobiety poszkodowanej w zajściu wynika, że sprawcy „przyszli po syna”.

Na miejscu pojawiła się Policja, która przesłuchała poszkodowanych. Pobite osoby pojechały poddać się obdukcji do szpitala w Wolsztynie i Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Pobici mieszkańcy wskazali sprawców tego zdarzenia. Wg informacji gazety do wskazanych sprawców dotarli policjanci. Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Z informacji udzielonej przez grodziską Prokuraturę Rejonową serwisowi Nowiny Lokalne, wynika, że Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp. prowadzi postępowania o czyn z art. 158 § 1 k.k, który stanowi, że Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″.

W sprawie zarzuty pobicia ogłoszono czterem osobom, w chwili obecnej trwają dalsze czynności w tym przesłuchiwani są świadkowie.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x