Czerwone kartki w rakoniewickiej lidze halowej.

W niedzielę 20 listopada 2016 r. w rakoniewickiej hali rozegrana została VII kolejka, VIII edycji Rakoniewickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

W pierwszym z niedzielnych meczów zmierzyły się zespoły Rakosharks (5 miejsce) oraz Fornaś (3 miejsce). Fornaś, aby nie tracić dystansu do lidera, nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów, natomiast Rakosharks, chcąc zmniejszyć dystans punktowy do „czuba” tabeli nie mógł pozwolić sobie na porażkę. W rywalizacji lepsi okazali się piłkarze Rakosharks wygrywając 2:1.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny Coco Jambo oraz Trefny Kicer. Wicelider tabeli zespół Coco Jambo pewnie wygrał spotkanie 6:2. Kolejne spotkanie pomiędzy Wita Team i FC Spartan zakończyło się podziałem punktów, a wynik meczu 1:1.
Czwarte niedzielne spotkanie rozgrywały zespoły Fan Club Barca i Święci. Pierwszą połowę wygrali Święci 2:1, lecz po przerwie zdobyli jeszcze jedna bramkę, by wygrać całe spotkanie 3:1.

W ostatnim spotkaniu lider rozgrywek Trans Pl. podejmował zespół Old Boys. Mecz był bardzo wyrównany. Do 27. minuty Trans Pl. prowadził 2:1.

Wtedy w roli głównej wystąpił sędzia spotkania, który troszeczkę pogubił się w decyzjach.

Na trzy minuty przed końcem doszło do ostrego starcia pomiędzy zawodnikami obu zespołów, za co sędzia ukarał zawodników obu drużyn czerwonymi kartkami. To nie koniec kontrowersji.

Piłkę do gry mieli wprowadzać zawodnicy Old Boys, a tymczasem rozpoczęli piłkarze Trans Pl. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Old Boys trafiają w słupek, a piłka wychodzi na aut. Wtedy rezerwowi zawodnicy Old Boys nie kryją oburzenia decyzją sędziego, za co kolejny zawodnik Old Boys ukarany zostaje czerwoną kartką.

To jeszcze nie koniec zamieszania. Po wznowieniu gry ze strony Old Boys z linii autowej, zawodnik skierował piłkę do własnej bramki, za co ukarany zostaje żółtą, a sędzia kończy mecz przed czasem, tym samym przyznając walkowera 3:0 drużynie Trans Pl.

Czy trafienie do własnej bramki powinno być karane żółtą kartką? Niejednokrotnie ewidentnie brakuje drugiego arbitra sędziującego po przeciwnej stronie boiska, gdyż kontrowersyjnych decyzji nie brakuje.