Burmistrz woli urlop niż pieniądze

gerard tomiak

Ostatnio na łamach lokalnej prasy pojawiło się kilka artykułów, w których prezentowana jest kwestia pobierania przez burmistrzów ekwiwalentów za skumulowany, niewykorzystany w okresie kadencji urlop wypoczynkowy. Sprawa rozpala wyobraźnię społeczeństwa, ponieważ wypłacane w ten sposób kwoty dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sytuacja taka miała miejsce w przypadku burmistrzów Wolsztyna czy Grodziska Wielkopolskiego.

A jak rzecz się ma w Rakoniewicach? 

Zapytany o sprawę burmistrz Gerard Tomiak nie kryje zdziwienia i ocenia negatywnie taką postawę.

„Urlop – maksymalnie wykorzystałem. Jestem osobą, która w urzędzie ma obowiązek wysłać pracownika na urlop. Zazwyczaj to sekretarz tego „pilnuje”. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym w innych kategoriach etycznych i moralnych sam postepować. Rozwiązanie takich sytuacji jest proste. Urlop nie powinien się kumulować. Nie powinno być tak, że ktoś „zbiera” urlop i otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy. „Przeciętny” obywatel musi czasem kilka lat pracować na taka kwotę. Nie powinno tak być. Nie wstydzę się tego mówić. Ci koledzy nie powinni tak robić. Zastanawiam się, kiedy załatwiają sprawy prywatne? Uważam, że dobry burmistrz to taki, który nie spędza czasu za biurkiem. Tutaj w urzędzie pracownicy wiedzą, czym burmistrz aktualnie się zajmuje. Mój pobyt na urlopie nie powoduje, że urząd przestanie funkcjonować.”

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
dj berkut
dj berkut
6 lat temu

znów ustawiony artykuł….

grodziszczanin
grodziszczanin
6 lat temu

Przynajmniej jeden uczciwy.

KWW Decyduje(m)y Wspólnie
KWW Decyduje(m)y Wspólnie
6 lat temu

Przynajmniej jeden portal, który jasno określił swój stosunek do władzy…

blisko ratusza
blisko ratusza
6 lat temu

Kto tutaj jest chory na władzę ? Temu burmistrzowi się wydaje ,że jest niezastąpiony.Musi być codziennie w urzędzie i ręcznie sterować wszystkim i wszystkimi.Od czego jest zastępca burmistrza ? Burmistrzu :wstyd,wstyd,wstyd -brać tyle pieniędzy za niewykorzystany urlop.Świadczy to też o braku organizacji czasu pracy.Odsuńmy tego człowieka od stanowiska – wystarczy !

KWW Decyduj(e)my Wspólnie
KWW Decyduj(e)my Wspólnie
6 lat temu
Reply to  blisko ratusza

Temu, czyli któremu?

wujek samo dobro
wujek samo dobro
6 lat temu

niestety, ale tutaj jest winna luka w prawie. W ostatnim roku kadencji niemal każdy z “rządzących” oszczędza urlop, bo jak go nie wybiorą, odbierze sporą kwotę. Zwykły urzędas na etacie musi ten urlop wykorzystywać, a wybrańcy narodu nie, bo żadna kadrowa im nie podskoczy. Ponadto każdy z wybrańców de facto decyduje się na umowę na czas określony, czyli 4 lata. Kto ma takie przywileje na umowie na czas określony? Bo kadencyjność jest tak naprawdę umową na czas określony, gdzie przywileje pracownicze są ograniczone, a w przypadku samorządowców są odprawy, ekwiwalenty za urlopy etc.

6
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x