Burmistrz Gerard Tomiak będzie kandydował w kolejnych wyborach. Mają się one odbyć dopiero za minimum dwa lata, ale dowiedzieliśmy się o tym już teraz.

Wg aktualnie obowiązujących przepisów jeżeli Gerard Tomiak zostanie wybrany, będzie to już jego ostatnia kadencja.

Tak, będę kandydował w następnych wyborach. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia i dzięki “wspaniałomyślności” ustawodawcy, w myśl obowiązujących przepisów, mogę jeszcze wziąć udział w następnych wyborach – jeśli będą wybory za dwa lata, bo już słyszałem pomysł, że mają być za dwa i pół, czyli na wiosnę 2024, a potem to nie wiadomo, kiedy będą wybory…

-powiedział burmistrz zapytany o to, czy będzie kandydował

Ustawodawca stwierdził, że burmistrz, wójt, prezydent jednak się nudzi po dwóch kadencjach. Jaki by nie był wspaniały, dobry i pomysłowy dla lokalnego środowiska, to nie, ma być ktoś inny. To jest bardzo złe. Ktoś może powiedzieć, że ustawodawca wprowadził kadencyjność… Ja uważam, że kadencyjność była zawsze. Kadencja trwała 4 lata i były wybory, nowa kadencja i wyborca czy mieszkaniec stwierdzał czy chce zatrudniać nadal tę osobę.

-mówi Gerard Tomiak oceniając wprowadzony przepis o tym, że burmistrz nie może sprawować urzędu przez więcej niż dwie kadencje z rzędu.

Ja jestem dla ludzi, a nie ludzie dla mnie

Gerard Tomiak

– kwituje burmistrz, podkreślając przy tym, że rzadko kto jest takim pracownikiem, który ma tylu szefów, co on, czyli 13 tysięcy mieszkańców Gminy Rakoniewice.

1 1 głosuj
Ocena artykułu

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

Loading...

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Bardzo na to liczę, że Pan doktor zostanie na kolejną kadencję.