Będą targi międzynarodowe w Rakoniewicach?

IMG 6296

Burmistrz Gerard Tomiak odniósł się na ostatniej sesji Rady Miejskiej do sygnałów wpływających w sprawie utrzymywania stosunków międzynarodowych przez mieszkańców gminy.

Z wypowiedzi burmistrza wynikało, że docierają do niego głosy, iż nawiązane w ostatnich latach kontakty międzynarodowe między mieszkańcami gminy Rakoniewice, a mieszkańcami partnerskich miast za granicą dobrze byłoby podtrzymywać poprzez organizowanie wyjazdów mieszkańców do zaprzyjaźnionych miast (red. na koszt gminy).

Burmistrz powiedział, że rolą gminy nie jest organizowanie podróży mieszkańcom. Granice są otwarte, mieszkańcy mają możliwość przemieszczania się, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogli pielęgnować kontakty z zaprzyjaźnionymi rodzinami we własnym zakresie.

Zamiast organizacji, gmina powinna zajmować się moderacją kontaktów międzynarodowych, umożliwiającą nawiązywanie i późniejsze podtrzymywanie kontaktów przez rozmaite grupy tym zainteresowane.

Burmistrz jako przykład tego typu działań wymienia choćby pomysł polegający na możliwości zorganizowania w Rakoniewicach mini targów międzynarodowych. Tego typu impreza jest potrzebna. Wskazuje na to choćby poszukiwanie możliwości nawiązania ściślejszej współpracy ze strony Ukrainy przez Przewodniczącego Rady Rejonu Charkowskiego – Maksyma Litwinienkę – mówił burmistrz. Ukraińcy szukają możliwości współpracy m. in. w dziedzinie medycyny. Organizacja lokalnych targów międzynarodowych ułatwi zainteresowanym podmiotom nawiązanie i rozwinięcie współpracy, ku obopólnej satysfakcji.

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x