Będą realizować kolejny projekt

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „SERCE” z Rakoniewic, wspólnie z uczestnikami WTZ będą realizować kolejny projekt wprowadzający zmiany terenu zielonego przy siedzibie stowarzyszenia.

Planowane zmiany dotyczą nie tylko samego terenu i stworzenia Sensorycznego Ogrodu Marzeń, ale także dokonania zmiany społecznej.

Naszym zamiarem jest zintegrowanie osób pełno i niepełnosprawnych dlatego zachęcamy do pomocy w realizacji projektu.  Kolejny projekt nosi tytuł: „Spotkajmy się na ścieżce w Rakoniewicach”, który rozpocznie się 01.10.2019r., a zakończy 31.05.2020r. Dotację otrzymaliśmy w ramach Konkursu pt. „Tu mieszkam, tu zmieniam” ogłoszonego przez Fundację Santander. Dzięki pomocy Marcina Burzyńskiego oraz rekomendacji dyrektor Banku BZ WBK S.A 1 Oddział Grodzisk Wlkp. udało nam się wygrać ten konkurs ogólnopolski.

-informuje Stowarzyszenie

Zapraszamy do kontaktu z nami osoby chętne do pomocy w realizacji zadań. Pierwszym etapem będzie wykonanie tablic sensorycznych, które stanowić będą w ogrodzie strefę słuchu, dotyku i wzroku. Podczas wykonywanych zadań w przyszłym roku będziemy liczyć na wsparcie przy dokończeniu rozpoczętej już ścieżki sensorycznej, która składać się będzie z różnych faktur (m.in. szyszek, kamyszków, trawy, piasku). Wspólna budowa ścieżki ma spowodować nawiązanie relacji, które dzięki współpracy będą mogły rozwijać się. Współdziałanie ma przełamać bariery i zintegrować mieszkańców Rakoniewic. Realizacja zadania ma dostarczyć satysfakcji i zadowolenia. Planujemy wykonać drewnianą kładkę oraz pergole ogrodowe. Projekt zakończymy piknikiem podczas którego odbędzie się Otwarcie ścieżki. Sensoryczny ogród marzeń, którym opiekują się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie porozumieniu z nimi dostępny dla mieszkańców Rakoniewic. Ogród czyli miejsce rekreacji i wypoczynku, na którym jest już zadaszona altana z kompletem ławek i stołów. Na wyposażeniu jest także palenisko do grilla, które można wykorzystać podczas spotkania przy ognisku. Na ogrodzie jest także strefa sportu, gdzie jest możliwość gry w siatkówkę. Zainteresowanych projektem zapraszamy do odwiedzin naszego ogrodu.

-zaprasza Stowarzyszenie

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.