Będą kolejne remonty dróg w gminie Rakoniewice

plan

Gmina Rakoniewice ogłosiła przetargi na kolejne prace zmierzające do poprawy stanu dróg. 28 lipca ogłoszono zamówienie na przebudowę ulicy Lipowej w Ruchocicach, a 29 lipca zamówienie na remont nawierzchni ulic Garbary, Starowolsztyńska, Kolejowa, Ogrodowa, Wolsztyńska.

Na zdjęciu: ul. Garbary w Rakoniewicach, szkic sytuacyjny – źródło: dokumentacja projektowa

garbary

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Gość
Gość
6 lat temu

A co z ulicą Różaną ! Jak ona będzie się prezentowała na tle tych wyremontowanych ulic i dlaczego ciągle jest pomijana???!!!. Dobrze, że będą remontowane ulice, ale czy ich stan jest aż tak zły? W centrum miasta jest ulica o nawierzchni gruntowej, a po obfitych deszczach trudno przejezdna…! Jest zatem “piękną” wizytówką tego miasta!

Tom
Tom
6 lat temu
Reply to  Gość

No musicie postulować, żeby tamtędy zrobili trasę Dychy Drzymały, to może wyremontują? Jak jest wybór dokładać do biegu, albo zrobić ulice w mieście to chyba oczywiste, że najważniejsze jest się przed obcymi pokazać. Na dzień biegu nawet w restauracji obrusy zakładają.

Gość
Gość
6 lat temu
Reply to  Tom

Tom, masz rację – pomysł z Dychą Drzymały na pewno zakończyłby się sukcesem. Dla “Dyszki” zrobi się wszystko, nawet rodziny uczestników biegu się ugości…

Jurek
Jurek
6 lat temu

Jak się 3 lata nic nie robiło w Rakoniewicach to przed wyborami trzeba “rzucić trochę taniej kiełbasy wyborczej” bo taką jest zapowiadany remont.
Ulice Garbary, zachodnia połowa Rynku i dalej Wolsztyńska nie mają kanalizacji deszczowej. Cała woda opadowa z tych ulic wlewa się do kanalizacji na ul.Ogrodowej. Już teraz przy intensywnych opadach mieszkańcy Osiedla Drzymały i ul.Ogrodowej byli często podtapiani.Po nowej równej nakładce asfaltu woda poleci jeszcze szybciej a ponadto przybywa wybrukowanych podwórek i wody będzie jeszcze więcej. Mieszkańcom Osiedla Drzymały i Ogrodowej proponuję już teraz zaopatrzyć się w rybackie długie buty gumowe i kajaki bo jesień już blisko. Pozdrawiam Jurek

Makłowek
Makłowek
6 lat temu
Reply to  Jurek

Dlaczego zatem nic Pan nie zrobił dla mieszkańców ul. Ogrodowej i Drzymały jak był Pan Burmistrzem? Mieszkańcy już wtedy mieli rybackie buty gumowe, a pan tego nie widział?

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu
Reply to  Jurek

Obraża Pan obecnego Burmistrza pisząc, że przez trzy lata nic nie robił. Zrobił dla naszego miasta i Gminy bardzo wiele! Nie chce Pan tego widzieć?

fikaś
fikaś
6 lat temu
Reply to  Jurek

He, he, he, cały Jurek… Zapytam klasykiem młodzieżowym “chwalisz się czy żalisz Jurek?” Pamietam dokładnie jak byłeś przy władzy a ludzie z ulicy Ogrodowej nieraz zgłaszali Tobie problem z wodą podczas opadów. Chyba pamiętasz swoje zachowanie? Cierpimy na amnezyjkę? Człowieku nie kompromituj się… Z kolei jeśli idzie o słynny GS no to kto jak kto ale Ty Jurek na pewno wiesz najwięcej… W sumie mógłbyś tam zasponsorować drogę z prywatnych bejmów…

Jurek
Jurek
6 lat temu

Ulica Starowolsztyńska także nie ma kanalizacji deszczowej.
Na tak zwanej “dawnej Bazie GS” ma siedziby kilkanaście naszych firm.
Teren jest w dużej części zadaszony. Wody opadowej jest tak dużo, że po opadach powstają na drogach dojazdowych bardzo duże rozlewiska utrudniające przejazd do firm .
Podatek jaki łącznie te firmy płacą do Gminy pokryje w całości koszt odwodnienia tego terenu.
Położenie nowej nakładki asfaltu na Starowolsztyńśkiej praktycznie zablokuje odwodnienie tego terenu na kilka lat. Nikt nie będzie rozkopywał nowo położonego asfaltu.
Planowany remont Starowolsztyńskiej, to już nie “tania kiełbasa wyborcza” to zupełny brak myślenia czy jak kto woli zwyczajna głupota.

Maria
Maria
6 lat temu
Reply to  Jurek

Sam Pan niewiele robil, a teraz Pan tylko Pan krytykuje. Panie Jurku! Tak się nie godzi!

Tania kiełbasa wyborcza
Tania kiełbasa wyborcza
6 lat temu
Reply to  Jurek

Posądza Pan ludzi w naszej Gminie o ,,zupełny brak myślenia” i jak pan pisze ,,zwyczajna głupotę” (znaczy, że w pana opini jest równiez głupota niezwyczajna) To są Ci sami ludzie, z którymi Pan niedawno pracował i razem z panem podejmowali decyzje dotyczące dróg i chodników w naszym mieście. Trzeba było wtedy myślec o trudach mieszkanców.

10
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x