Bądź odpowiedzialny – informuj służby o naruszeniach!

IMG 3270 790x474 1

Policja i powiatowe służby sanitarne do tej pory nie odnotowały żadnego zgłoszenia o osobach naruszających kwarantannę od mieszkańców czy sąsiadów. Sprawa o tyle dziwna, gdyż tuż po ogłoszeniu pierwszego zakażenia wirusem w powiecie, wielu mieszkańców przekazuje sobie dość szczegółowe informacje o takich przypadkach.

Ciekawie brzmią opowieści o mężczyźnie, któremu żona nie chciała robić zakupów, o panu, który musiał tylko po papierosy, lub „dresiarzu”, który zapragnął przewietrzenia się i spacerował po ulicy.

            Rodzi się pytanie – dlaczego wcześniej nie było takich energicznych reakcji, jeśli spotkaliśmy się z osobami i wiedzieliśmy, że naruszają kwarantannę?

            Zrozumiałe jest, że takie sytuacje rozpalają społeczne emocje np. w mediach społecznościowych, ale po fakcie, nic z nich nie wynika. W myśl prawa reakcje takie, nawet jeśli nie są pozbawione podstaw, bez dowodów (zgłoszenia) ocierają się o pomówienia. Pachną raczej hejtem niż społeczną odpowiedzialnością. Obyśmy po raz kolejny nie byli mądrzy po szkodzie… .

            Jakby zadzwonił, to bym mu po te „fajki” poszedł kupić … – komentuje znajomy łamiącego kwarantannę w Grodzisku. No właśnie…, czy będziemy mieli odwagę zadzwonić do służb w razie naruszenia?

            Społeczna odpowiedzialności w czasach pandemii wymaga reakcji, gdy widzimy nieodpowiedzialnego człowieka, który swoim zachowaniem naraża społeczne zdrowie.

Dlatego informowanie służb o naruszających kwarantannę jest w interesie każdego. Najlepiej na policję, co skraca procedurę.

Aktualnie w powiecie grodziskim objętych kwarantanną są 62 osoby. W środę tj. 24.03. policja w kraju stwierdziła 380 przypadków naruszenia zasad izolacji.

A2M

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x