Arcybiskup w Rakoniewicach, poświęcenie figury

kwiaty1

Arcybiskup Stanisław Gądecki przybył dziś do Rakoniewic, aby dokonać poświęcenia figury Matki Bożej. W trakcie krótkiej uroczystości przywołał treść aktu erekcyjnego znalezionego przy pracach związanych z przebudową monumentu, powiedział że „pokolenia przychodzą i odchodzą a Matka Boża trwa, i Pan Bóg trwa, i Chrystus trwa i Kościół trwa”. Kościół wznosi dla Maryi figury, maluje obrazy i to wszystko podoba się jej, podobnie jak rysunek przyniesiony przez dziecko matce – mówił. Ale ważniejsza jest postawa człowieka.

Proszę posłuchać o tym, co ważniejsze:

[mp3player width=560 height=18 config=fmp_jw_widget_config.xml file=https://rakoniewice.pgo24.pl/wp-content/uploads/2011/10/modlitwa.mp3]

Wspólnie z osobami zaangażowanymi podpisał akt erekcyjny. Ksiądz proboszcz Zbigniew Stelmach przypomniał zebranym historię powstania figury.

Arcybiskup Stanisław Gądecki
Arcybiskup Stanisław Gądecki, fot. FPI

Burmistrz w swojej wypowiedzi odnotował, że arcybiskup ma urodziny (62) i zaproponował odśpiewanie „sto lat”. Licznie zgromadzeni wierni podchwycili propozycję. Na koniec arcybiskup pobłogosławił zgromadzonych.

Proszę posłuchać błogosławieństwa:

[mp3player width=560 height=18 config=fmp_jw_widget_config.xml file=https://rakoniewice.pgo24.pl/wp-content/uploads/2011/10/blogoslawienstwo.mp3]

[good-old-gallery id=”2271″]

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x