Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” w Rakoniewicach podsumowało realizację projektu pt. „Aktywnie i z uśmiechem – powracamy do zdrowia”.

Projekt został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych, wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Osoby z niepełnosprawnościami brały udział w aktywnościach, które pomagają powrócić do zdrowia. Odbyło się  spotkanie z konkurencjami zręcznościowymi  na sali Warsztatów Terapii Zajęciowej  w  Sensorycznym Ogrodzie. Dzięki pozyskanym środkom finansowym zakupione zostały ławki ogrodowe i namioty, które wykorzystywane będą podczas kolejnych wydarzeń i spotkań organizowanych przez stowarzyszenie i WTZ.

W celu poprawy kondycji fizycznej, a także psychicznej zakupiono bieżnię, kijki oraz siłownię zewnętrzną, która zamontowana została w ogrodzie. Siłownia jest dostępna także dla gości odwiedzających WTZ i będzie wykorzystywana w działaniach planowanych przez stowarzyszenie, takich jak pikniki integracyjne, festyny sportowe, ale przede wszystkim podczas codziennych zajęć rehabilitacyjnych prowadzonych przez WTZ.

W ramach projektu zorganizowano spotkanie integracyjne  „Aktywnie i z uśmiechem”, podczas którego osoby z niepełnosprawnościami skorzystały w aktywny sposób z zakupionych sprzętów. Podczas spotkania zaprzyjaźniona Spółdzielnia Socjalna „Na piątkę” z Grodziska Wlkp. przygotowała poczęstunek. Uczestnicy z satysfakcją realizowali zadania projektu i już planują kolejne zajęcia i zadania.

2022-01-14, źródło WTZ

0 0 głosów
Ocena artykułu

NAJNOWSZE PUBLIKACJE

Loading...

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze