Akcja kryptonim “Mirafiori”

Działania grodziskich policjantów o kryp. „Mirafiorii” po raz kolejny wpisały się w kalendarz  comiesięcznych akcji prowadzonych na terenie powiatu grodziskiego. Ograniczenie przestępczości około samochodowej związanej z kradzieżami pojazdów oraz zwrócenie uwagi na wykroczenia drogowe, to główne priorytety tych działań. Bilans akcji to zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, przy wylegitymowanie blisko 140 osób oraz ujawnienie kilkudziesięciu wykroczeń drogowych.

W dniu wczorajszym punktualnie o godz. 20.00 policjanci z terenu powiatu grodziskiego rozpoczęli działania zmierzające do ograniczenia przestępczości około samochodowej, związanej z kradzieżami pojazdów oraz przewożeniem części zamiennych pochodzących z kradzieży. Funkcjonariusze podczas akcji wystawiali posterunki kontrolno – blokadowe na drogach dojezdnych do giełdy samochodowej i kiermaszu części w Poznaniu, gdzie przeprowadzali kontrole pojazdów, dokumentów oraz osób. Prowadzona przez mundurowych akcja miała na celu kontrolę kierujących samochodami typ. „Bus” przewożących części samochodowe w kierunku Poznania, oraz zapobieganiu kradzieżom pojazdów.

Podczas realizacji zadań na posterunkach kontrolno – blokadowym policjanci wylegitymowali blisko 140 osób, sprawdzili stan techniczny 103 pojazdów, zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem oraz ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń za które nałożyli mandaty karne na łączną sumę kilku tysięcy złotych. Zatrzymali 1 dowód techniczny. Działania policjantów wykazały, że pomimo iż świadomość kierujących o występujących zagrożeniach jest coraz większa zatrzymywane są osoby, które lekceważą przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.  Kierujący pojazdami mechanicznymi w trakcie kontroli drogowej byli trzeźwi, posiadali odpowiednie dokumenty, stan techniczny pojazdów nie budził większych zastrzeżeń. Pasażerowie pojazdów w większości byli pozapinani w pasy bezpieczeństwa, a jeśli nie byli to funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty.

Policjanci podczas akcji, fot. KPP Grodzisk Wlkp

Działania prowadzone przez grodziskich policjantów na drogach powiatu grodziskiego mają na celu podnoszenie świadomości społecznej w zakresie występujących zagrożeń i sposobów przeciwdziałania im oraz eliminowanie okoliczności sprzyjających popełnieniu tej kategorii przestępstw, gdzie przedmiotem zaboru jest pojazd samochodowy.

Tomasz Górny

KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie