44. Rakoniewickie Biegi Uliczne

3 maja 2019 r. w Rakoniewicach, w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, odbyły się już XLIV Rakoniewickie Biegi Uliczne. O godz. 10.00 w kościele parafialnym rozpoczęła się msza św., a po jej zakończeniu nastąpił przemarsz na Rynek, skąd wystartowali biegacze.

Frekwencja w tegorocznych biegach była niższa niż w latach ubiegłych, a mogło to być wywołane wcześniejszym strajkiem nauczycieli, zawieszonym 27 kwietnia. Nie było zbyt wiele czasu na zorganizowanie uczniów chętnych do udziału w zawodach.

Nagrody w postaci akcesoriów sportowych, otrzymało pierwszych trzech zawodników na mecie, w każdej z kategorii wiekowych.

W pierwszym biegu wystartowały sztafety strażaków z OSP, którzy mieli do pokonania dystans 4 × 400 metrów. W tegorocznej rywalizacji uczestniczyli strażacy z OSP Łąkie oraz OSP Tarnowa i OSP Jabłonna. Pierwsi na mecie, zameldowali się druhowie z Jabłonny, nie dając szans kolegom z pozostałych jednostek.

Następnie na starcie ustawili się zawodnicy reprezentujący szkoły podstawowe.

W rywalizacji szkół podstawowych najwyższy stopień podium przypadł Szkole Podstawowej w Rakoniewicach z dorobkiem 487 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Łubnicy, a na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową z Rostarzewa, którzy zgromadzili 258 pkt.

Na zakończenie imprezy rozlosowane zostały nagrody wśród uczestników zawodów. Nagrodą główną był rower.

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!