36 letni mieszkaniec Rakoniewic zatrzymany pod zarzutem kradzieży

Rakoniewiccy policjanci doprowadzili do zatrzymania sprawcy kradzieży rusztowań budowlanych. Ich wartość oszacowano na kilka tysięcy zł. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie.

36-letni mieszkaniec Rakoniewic usłyszał podwójny zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. W myśl Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W styczniu tego roku rakoniewiccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży elementów rusztowań budowlanych na szkodę jednej z firm dekarskich wykonujących swoje usługi na terenie Rakoniewic. W toku postępowania ustalono, że do kradzieży doszło dwukrotnie. W zainteresowaniu sprawcy były metalowe elementy rusztowań budowlanych.

Mimo, że sprawa została umorzona w dalszym ciągu pozostawała ona w zainteresowaniu policjantów. Dzięki pracy operacyjnej rakoniewickich kryminalnych „po nitce do kłębka” udało się im dotrzeć do potencjalnego sprawcy tych kradzieży.

36-letni mieszkaniec Rakoniewic wpadł w ręce policjantów kilka dni temu, 10 kwietnia 2018 roku, po tym jak zgromadzone dowody nie pozostawiały policjantom żadnych wątpliwości. W wyniku przeszukania jego posesji, funkcjonariusze ujawnili sporą ilość różnych metalowych elementów pochodzących od zestawów rusztowań budowlanych. Mężczyzna ostatecznie przyznał się do ich kradzieży. Usłyszał dwa zarzuty z art. 278 kodeksu karnego, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

– informuje KPP w Grodzisku Wielkopolskim

Wybrane dla Ciebie