200 tysięcy ludzi w rakoniewickiej Hali

Ponad 200 tysięcy ludzi przewinęło się przez Halę Widowiskowo – Sportową w Rakoniewicach w roku ubiegłym. Większość z nich to uczniowie szkoły (156 tys.), pozostałych osób korzystających z hali było ok. 40 tys. 4000 ludzi skorzystało z Fitness Klubu Niagara.

Wzrasta znaczenie Rakoniewic jako ośrodka rozgrywek unihokeja – nie tylko w wymiarze krajowym. Dotychczas organizowane przez halę zawody przyciągnęły ponad 10000 widzów. Międzynarodowa Federacja Unihokeja wysoko oceniła panującą w Rakoniewicach kulturę dopingu. Powierzyła Rakoniewicom organizację prestiżowej imprezy międzynarodowej, z której transmisję na cały świat ma zapewnić jedna z wiodących telewizji sportowych.

Publiczność obserwująca Eliminacje MŚ w Unihokeju Kobiet 2011, fot. HWS

W dniach od 5 do 9 października w Rakoniewicach odbędzie się finał Pucharu Europy unihokeja, do którego zgłosiło się już 37 drużyn. Dwanaście najlepszych z nich zobaczymy w jesiennych rozgrywkach.

Kolejnym, naturalnym krokiem w rozwoju tego sportu będzie utworzenie w Rakoniewicach sekcji unihokeja. Wstępem do tego będą trwające w wakacje warsztaty dla dzieci, w których udział weźmie kilkadziesiąt osób.

Więcej informacji o zawodach w Rakoniewicach: TUTAJ>>

Wybrane dla Ciebie