Gmina Rakoniewice też nie pomoże szpitalowi

sesja

Rada Miejska w Rakoniewicach wydała oświadczenie, w którym zdecydowała, że gmina nie pomoże finansowo w wyposażaniu grodziskiego szpitala. Jest to odpowiedź na wystosowany przez władze powiatu apel w sprawie pomocy finansowej dla szpitala. W oświadczeniu przyznano, że sprawa ochrony zdrowia jest ważna, ale priorytetem dla gminy są zadania własne. Rada Powiatu apelowała do gmin powiatu grodziskiego o pomoc finansową na wyposażenie szpitala w wysokości ok 1,5 mln. zł. Wiadomo już, że podobne oświadczenie wydały także gminy Granowo i Kamieniec.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
sad
sad
4 lat temu

jestem za .Lepiej zainwestowac w specjalistyczna karetke niz ……

Pacjent
Pacjent
4 lat temu
Reply to  sad

Jestem za. Tylko zobacz jakie osobniki na nich jeżdżą w Grodzisku i wielichowie.

Małgorzata Maj
Małgorzata Maj
4 lat temu

Ten powiat grodziski (wielkopolski) to jakieś nieporozumienie. Po reaktywacji powiatów miało być ich znacznie mniej a więc powinny być większe i silniejsze. Obok sąsiednie też karzełki: Wschowa, Wolsztyn. Już w momencie jego tworzenia nie spełniał dwu z pośród pięciu kryteriów dla utworzenia takiego powiatu (za mała liczba mieszkańców powiatu i za małe miasto powiatowe). No i mamy teraz tego skutki – drogi powiatowe dofinansowują w lwiej części gminy, przez które droga przebiega (no może z wyjątkiem tych części w granicach gminy Grodzisk Wlkp.). Szpital “powiatowy” też mają finansować gminy. Poco więc i komu potrzebny jest taki powiat?
Powiaty miały być znacznie większe, prężniejsze i bogatsze od tych, które istniały przed ich likwidacją – a tu co? Utworzono dodatkowy powiacik którego przedtem nie było bo działaczom z Grodziska Wlkp. nie starczało etatów – synekur.
Niejedna gmina w Polsce jest większa, bogatsza i ma więcej mieszkańców.

Zobaczcie jak działają powiaty z prawdziwego zdarzenia – chociażby poznański: 17 gmin, 300 tys. mieszkańców.

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x